2. Yarıda Dingin Fırtına

Trabzonspor’umuz 2. yarıya Ankaragücü beraberliğiyle başladı. Avni Aker’de 2-2 berabere biten maçı staddan izlemiştim. Sonrasında Ziraat Türkiye Kupasında Beşiktaş ile karşılaşıp 2-1 yenilen Trabzonspor (ki yedek kadroyla maçın 2. yarısında beşiktaşın yıldızlarını muma çevirdiler) -Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un Manisaspor’u 2-1 yenmesiyle- kupadan da elendi. Bugün (30 Ocak 2011) tarihinde Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında Fenerbahçe ile Şükrü Saraçoğlu stadında karşılaşan Trabzonspor’umuz sahadan 2-0 yenik ayrıldı.

Sahaya çıkan Fenerbahçeliler “Trabzonspor’a takım oyunu oynatmamak için ellerinden gelen herşeyi” yaptılar. Nitekim bunda da gayet başarılı oldular. Benim sayabildiğim Emre’nin Jaja’ya arkadan kaydığı ve net sarı kartlık en az 3 pozisyon vardı, ancak Bünyamin Gezer hiçbirine sarı kart veremedi. Bizim uşaklar sinirlenip faul yapınca kart yedikten sonra ancak fenerlilere kart gösterebilme cesaretini kendinde bulabildi.

Yediğimiz iki golde de Giray’ın hatası vardı ancak maç içerisinde olabilecek şeylerdir bunlar. Her maç iyi oynayamazsınız. Egemen’in sakatlanıp çıkmasından sonra ilk golümüzü yedik. Ardından Orta sahada oyuncularımıza vura kıra (benim saydığım net 3 faul vardı) topu alan fenerliler 2. gollerini attılar.

Bünyamin gezer’in Tayfun Cora’ya doğrudan verdiği kırmızı kartta galiba Tayfun Bünyamin Gezer’in tüm sülalesini sıradan becerdi… Yoksa Tayfuna verilen kart havada kalırdı. Oysa ki bu güne kadar hiçbir küfrün doğrudan kırmızı kartla ödüllendirildiğini(!) görmemiştim…

Lider olarak girdiğimiz haftadan lider olarak ayrıldık. Belki puan kaybettik, ama bu maçtan da öğrendiklerimiz oldu. Ancak Aykut Kocaman’a Şenol Hocamızın verdiği insanlık dersi ise herkesin anlayabileceği birşey değildir.

Evinize bir misafir geldiğinde kalkıp kapıda karşılarsınız değil mi? Bu da sizin evinize gelene verdiğiniz değeri, gösterdiğiniz saygıyı belirtir. Ancak Aykut Kocaman ne kadarlık adam olduğunu, oturduğu koltuğun kendisine ne kadar büyük geldiğini ispatladı. Hocamız Şenol Güneş sanki kendi sahamızdaymışız gibi, fener’i biz ağırlıyormuşuz gibi adamlık yapıp küçüğünün ayağına gitti ve Aykut kocaman’a başarılar diledi.

Yenilmiş olabiliriz ancak biz başımız dik anlımız açık adam gibi dim dik ayaktayız ve hala da zirvedeyiz! Bizi alaşağı etmeye çalışacaklar, ancak biz yılmadan yorulmadan çalışmaya devam edip, eksiklerimizi giderip şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz ve biliyorum ki bu şampiyonluk bu sene gelecek!


Yıldızlar topluluğu olan Beşiktaş, İstanbul Büyükşehir Belediye’ye 2-1 yenildi, Maçın son 10 dakikasında en az 3 gol kaçıran belediye spor farkı artırabilirdi ama olmadı. Belediye maçı da gösterdi ki; kime kaç para ödediğiniz önemli değil, önemli olan takım oyunu oynayıp maç kazanabilmektir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir