Bir Olimpiyat Geçti Trabzon’dan

EYOF (Avrupa Gençlik Olimpik Festivali – European Youth Olympic Festival) 2011 23-30 Temmuz Tarihlerinde Trabzon’da yapıldı. Olimpiyatların bir parçası olarak Çarşıbaşı Spor Salonunda yapılan Hentbol Erkekler branşında Elektrikçi olarak görev aldım 🙂
Aslında internet altyapısında çıkacak sorunları gidermek amacıyla görev aldım yaka kartımda elektrikçi yazıyordu 🙂 Sorumluluğumda olan altyapıda olimpiyat sürecinde herhangi bir sorun oluşmadı ve Çarşıbaşı Spor Salonundaki Hentbol ayağını alnımızın akıyla atlattık.
Gönüllü olan ve diğer arkadaşlarımız büyük bir özveriyle sorumluluklarını yerlerine getirdiler. Erkek Hentbol takımımız yaptığı 5 maçın ilk 4ünü kaybetse de 7-8.lik maçında İsviçre’yi 27-26 yenince tüm gönüllü arkadaşlar ve Milli takımımız şampiyon olmuşçasına kutlama yaptılar. Gerçekten hoş bir görüntü oluştu. Ayrıca maç aralarında sahaya çıkan maskot hamsimizle horon tepmeyi de ihmal etmedik 🙂
Pek fazla olmasa da eksiğiyle ve fazlasıyla bir Olimpiyat geçti Trabzon’dan. Olimpiyat ateşinin Türkiye’ye gelmesinde en büyük pay sahibi olan eski belediye başkanımız ve şu an CHP Trabzon milletvekili olan Volkan Canalioğlu’na çok teşekkür ederim. Olimpiyat’ın açılışında Volkan Abimiz’e bir teşekkürü bile çok gören sayın başbakanımız ve spordan sorumlu devlet bakanımızı ise kınıyorum.

Başarıyla geçirdiğimiz bu Olimpiyat sürecinden nemalananlara inat asıl teşekkürü hakeden Volkan Abimiz’e tekrar teşekkürlerimi sunarım. Gönüllü ve diğer çalışan arkadaşlarımıza bu organizasyona sağladıkları katkılar için tebrik ederim. İlerleyen yıllarda umarım gönüllü olarak çalışmaya devam ederler.

One comment on “Bir Olimpiyat Geçti Trabzon’dan

  1. Pingback: Fifa U-20 Dünya Kupası 2013 Türkiye Gönüllü Başvurusu | Hasan Hüseyin Çakır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir