Dolandırıcların HDP İçin Kampanya Düzenlemesi

“Sözde gönüllü, özde dolandırıcılar” Terör örgütü PKK’nın siyasal uzantısı olan sol görünümlü terörist yardakçısı HDP için “Oyum HDP’ye” diye bir internet sitesi hazırlamış. Site ile ilgili herhangibir sıkıntı görünmese de sitenin arkasında olan kişi veya kişiler için çok rahatlıkla dolandırıcı diyebilirim.
İlk olarak site: http://www.oyumhdpye.com/
Ve miroru: https://archive.today/klnAr

Sitenin en altında sayaç: http://www.sayyac.com/tr/stats/unique_visitors/yusuftunc (yusuftunc kullanıcı adlı birine kayıtlı).
Sayacın miroru: https://archive.today/LikBK

Sayaçtaki “Link:” kısmının karşısında ” http://yusuftunc.net/bijikobane ” yazmakta (bu sayfa mevcut değil, doğrudan ana sayfaya bakalım.

yusuftunc kullanıcı adlı kişinin sitesi: http://yusuftunc.net/
ve bu sitenin miroru: https://archive.today/6shTY

Bu sitede \cib\ adlı klasörü açalım: http://yusuftunc.net/cib/
Bu klasörün miroru: https://archive.today/L2gx5

Bir “online bankacılık sisteminin kopyası” ve bu sitenin amacı bu bankacılık sistemini kullanan kişilerin kullanıcı adı ve şifrelerini çalarak bu bankayı kullananların hesaplarındaki paraları çalmak olduğunu ve bu sayfanın phishing amaçlı oluşturulduğunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Phishing (yemleme) konusunda Türkçe vikipedi linki: http://tr.wikipedia.org/wiki/Yemleme

İşin komik tarafı ise sözde bu gönüllü görünümlü dolandıcı(lar) Phishing amaçlı yaptığı bu saldırıda kullandıkları sahte sayfanın kaynak kodunu dahi site üzerinden yayınlamaları. Eğer yusuftunc.net adlı sayfaya giderseniz “cib.zip” adında bir sıkıştırılmış dosya göreceksiniz.
Bu dosyanın içerisinde saldırgan kişinin kullanıcı adı şifre çalma formundaki bilgilerin e-posta olarak saldırgana gönderilmesini sağlayan form post işlemini yapan php dosyaları bulunmaktadır.
oyumhdpye
Güvenlik gerekçesi ile bu zip dosyasını buradan yayınlamıyorum, bir kopyasını ilgili birimlere iletmek üzere saklamaktayım.

Terör örgütü PKK’nın siyasal uzantılarını destekleyen kişilerin “iyi” olmasını beklemek biraz polyannacılık olur…

Son olarak ilgili siteyi kullanarak bir resim de ben hazırladım, umarım hoşlarına gider:

oyumhdpye2

Categorized: Siyaset

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir