5 comments on “Facebook’ta Türk Bayrağı İsimli Sayfa Neden Kapatıldı?

 1. Pingback: Anonim

 2. İlk önce sizi; böyle bir konuyu paylaştığınız için can-ı gönülden tebrik ederim. Konu içerisinde eksiklikler var. Daha doğrusu bloğunuzda eksiklikler var. Onları tamamlarsanız bu yazınızın daha da yaygınlaşacağına emin olabilirsiniz. Örneğin; Facebook yeni bir “Gönder Butonu” geliştirdi. Onu her paylaştığınız konuya ekleyebilirsiniz. Ayrıca profillerde paylaşmak için paylaş butonu mutlaka eklemelisiniz ki yeterli sayıda çok kitleye konunuz ulaşabilsin.

  Bu konu hakkında bende sağda solda çok yorum yazdım. Hatta sayfayı Facebook’a yazılı olarak şikayet edenlerden biriside benimdir. Zamanında ben bu şahısları uyarmaya çalıştım. Beni dinlemek yerine engellemeyi tercih ettiler. Karşılığını da aldılar. Yok öyle insanların milliyetçilik, dini veya siyasi duygularıyla oynayarak bir sayfa açıp, işi daha sonra sahtekarlığa ve maddiyata çevirmeye… Türkbayrağı adlı sitelerinde de tepkinizi gösterin diye birde utanmadan yazmışlar. İnsanlar ne tepkisi göstereceklermiş ki! Sizde adam gibi sayfa yönetseydiniz. Zorunlu beğen butonları yapmasaydınız! Ya sayfayı adam gibi yöneteceksin! Ya da sonucuna katlanacaksın!

  Bunun gibi birkaç kendini bilmez kişi ve sayfalar daha var. Yine benim şikayetim üzerine birisinin yayın haklarını ellerinden aldırttım ve şimdi diğer sayfalar için uğraşıyorum. Sayfa adını merak ediyorsanız “Amatör Şarkılar” ve onun devamında açılan “BirakHayaldeKalsin” adlı Facebook sayfalarıdır. Bu yorumumu okuduktan sonra ilgili sayfaları da ziyaret ederseniz sizlerde ne sahtekarlık yaptıklarını rahatlıkla görebilirsiniz.

  Sayfalarda; üçüncü şahısların reklamları, özellikle de şuan için ilaç reklamı yapılmaktadır. Elbetteki bu kişinin bu işten karı var ki bu reklamları her iki saatte bir insanlarla paylaşıyor. Tabi insanlar bilinçli olmadığı için kimisi ilaç hakkında yorum yapıyor, kimisi ise küfürü basıyor. Böyle yapmak yerine biraz derin bir araştırma içerisine girseler ne kadar ilginç sonuçlara ulaşacaklarının farkında değiller. Maalesef bizim insanlarımız araştırmacı değiller. Her küçük birşeyde küfürü basıyor. Küfür hiçbirşey getirmez ve herzaman söylerim: Küfürü kendini izah edemeyen aciz kişiler kullanır! Küfür etmek yerine araştırmak en doğru yöntemdir. Uygulayın ve faydasını görün 😉

  Facebook Sayfası açmadan önce, açacak olanlara veya açmış olupta kurallardan habersiz olanlara, Facebook Sayfa Kurallarını (http://www.facebook.com/terms_pages.php) okumalarını tavsiye ederim.

  Orada özellikle 7’nci maddeye dikkatinizi çekerim. Aynen şöyle yazmaktadır.

  “7. Sayfalarda üçüncü şahısların reklamlarınına yer vermek yasaktır. Sayfalardaki reklamlar veya ticari içerikler Reklam Kurallarımıza uygun olmalıdır.”

  Yani bu demek oluyor ki sayfa sahipleri öyle gelişi güzel istediği gibi reklam yapamaz! Yaptığı takdirde farkedilirse sayfasından hatta profilinden olur. Madem ki bir sosyal paylaşım sisteminin bazı hizmetlerinden yararlanıyorsunuz, oranın da kurallarına uymasını öğrenin. Yoksa günün birinde işte böyle Türkbayrağı sayfası gibi birileri sizlere böyle öğretirler.

  Sakın burada yanlış anlaşılmasın ki ben bayrak düşmanı asla değil. Tam tersine fanatiğiyim. Fakat bu şekilde yok şehitlerimizin kanı üzerinden, bayrağımız üzerinden vs. sahtekarlık yapılmasına da asla müsaade etmem. Sadece bayrak değil her konu için geçerlidir.

  Son olarakta “SemihKomediMerkezi” adlı Facebook sayfasının yaptığı sahtekarlığı şikayet ettim ve sonucunu bekliyorum. Yaptığı sahtekarlık Türk Bayrağının sözde yöneticileri olan sahtekarların yaptığıyla aynısıdır. Bu sayfanında kapanacağını umut ediyorum. Yaptığı sahtekarlığı linkle gösterebilirdim. Ama maalesef insanlar merakından tıkladığı için vermeyi uygun bulmuyorum. Daha sonra gerekirse paylaşabilirim.

  Kolay gelsin dileklerimle… Başarılar dilerim.

  Veli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir