İnci Sözlük Kendisini Bitirmek Üzere

Dünyaca ünlü anonymous grubunun Türkiye’deki sansür karşıtı saldırılarına ünlü Türk hacker grubu “Ay yıldız Team” karşı koymuş ve sitelerine erişimi bir süreliğine kapatmıştı. Anonymous grubunun yaptığı saldırılara destek vereceğini açıklayan inci sözlük ise Ay yıldız team tarafından vatan hainliğiyle suçlanmış. Ardından inci sözlükte ise “bir operasyon var bu gece” ismiyle Ay yıldız team’in sitesine DOS attack düzenlendi.

İnci sözlüğün kendisine yapılan vatan haini yakıştırmasına “kudurmuş köpek gibi” saldırması bu suçlamayı kabul ettiğini göstermektedir. Daha doğrusu inci sözlük yönetiminin bu hareketi başlatması sözlük yönetiminin bi taraflarının kalktığını ve 130.000 yazarı keyfine göre yönetebileceğini zannetmesinden olmuştur bu olaylar…

inci sözlük kendisine yapılan vatan haini yakıştırmasını elbette kabul etmemektedir, ancak yapılan bu DOS saldırısı inci sözlüğün sonunu hazırlayan bir olaydır. Çünkü ülkemizde DOS saldırıları siber suç olarak geçmektedir ve bilişim suçları bu konuyla ilgilenmektedir. Benim kızdığım konu şu:

“Ahmet abi’yi sosyal medyanın gücünü kullanarak meclise sokmak isteyen inci sözlük neden Ayyıldız Timine yine sosyal medyanın gücünü kullanarak cevap vermedi de yasal olmayan bu işe kalkıştı?”

İnci sözlüğün gtüne kaçabilecek durumu anlatayım en iyisi

İnci sözlüğe bu gece 1 sularında giriş yaptım ve gelen kutumun ışığı yanıyordu. bir operasyon var bu gece nickli bir üye ayyildiz.org sitesine dos attack yapmam için bana bir mesaj yollamıştı. Gerekli program verilmiş bir de yedek program linki verilmişti, bir de resimli olarak programın nasıl kullanılacağı anlatılmıştı. Dikkate almadım ve inci sözlükte dolanmaya devam ettim. Başlıkların birkaçında ayyıldız timin sitesine dos attack yapan panpalarımın yazılarını gördüm. Olan biten’e baktığımda moderatörlerin ve admin inci’nin milleti gaza getirip ayyildiz.org’a DOS saldırısı düzenlettirdiğini gördüm. Ardından direkt ayyıldız timin sitesini açtım. Karşıma ayyıldız tim’in sitesine DOS saldırısı yapan bazı panpalarımın ip adresleri ve bu ip adreslerinin savcılığa iletildiği yazısı çıktı. Ben de bir bilgisayar mühendisi adayı olarak bu yapılanın suç olduğunu anlatmak için inci sözlük yönetimini topa tutan bir başlık açtım ve durumu izah ettim. Bir kısım panpalar benim ayyıldız timinden olduğumu vs iddaa etse de durumu izah etmeye devam ettim. Birkaç panpam beni kale aldı destekledi sağolsunlar. Her neyse bu olayları dile getirdiğim hesabım silindi. Ve şu anda açtığım başlık da silindi.

bir operasyon var bu gece nickli üyeden gelen mesajda yedek link olarak verilen program aslında VPN programıymış ve saldırıyı yaparken VPN kullanmadan yapan panpaların hepsinin ip adresleri ayyıldız tim tarafından deşifre edilmiş durumdadır, yarın öbürgün kapılarını bilişim suçları bölümünden polis panpalarımız çalabilir, hazırlıklı olsunlar…

İnci sözlük yapılan bu saldırılar sebebiyle artık güzel şeyler yapan bir topluluk yerine “siber suçlu çetesi” olarak adlandırılacaktır. Bu olay inci sözlüğün başına gelen ikinci talihsiz olaydır. İlkini bilenler bilir cevahir baskınıydı. Ama cevahir baskını istemdışı gelişen bir olay olduğu için çok fazla üstünde durulmamıştı ama bu sefer işin boyutu değişti, işler b.ka sardı.

Ortada yazarlarını suça teşfik eden bir sözlük yönetimi var ve yüzlerce siber suçlu adayı var. Artık ben böyle bir topluluğun parçası olamam, elveda panpalar. DOS saldırısına katılan panpalarım bir daha inci’nin gazına gelip tekrar saldırı düzenlemezlerse pek sorun olacağını düşünmüyorum.

Saldırıları VPN kullanmadan yapan ve bu işlerden anlamayan o kadar kişinin kapısını polis çaldığında bakalım inci sözlük yönetimi ne diyecek çok merak ediyorum. Peki ya bu işlenen suç Ahmet Abi’nin seçim çalışmasına nasıl yansıyacak?

Bu sorularımın cevabını ilerleyen günlerde göreceğiz, inci sözlük kendini bitirmek üzere hem de bi halttan anlamayan aptal bir yönetim yüzünden…

Neyse panpalar inci sözlükte yazar olmak güzeldi, artık yazar olabilmek için uğraşmayacağım, size son tavsiyem DOS saldırılarını bırakmanızdır…

 

ccc.incisozluk.cc
Categorized: Kendimce

7 comments on “İnci Sözlük Kendisini Bitirmek Üzere

  1. İnci sözlüğü ilk gördüğümde daha sözlüklerin ne olduğunu bilmiyordum daha sonra baktım herhalde eğlenen bir topluluk sandım sonra küfürleriçeşitli alayları ve dalgaları gördüm daha sonra gittikçe dah çok şey gördüm daha sonra illuminatinini kuruluş tarihini girince çıkan piramidi gördüm daha sonra siber saldırıyı desteklediklerini gördüm ve tv ye çıktıklarında neden maske taktıkalrını asıl şimdi anladım hiçte iyi işe yarayan bir grup değilmiş malesef eğer ileride elime bir güç geçerse (Bir hack bilgisi,programlama dili,internet kitlesi,vesayre) ozaman o ve onlar gibi birsürü zararlı pis grubu kapatmak ve onları domine etmek için uğraşacağım çünkü yaptıkalrı saçmalıkların gençliğe zarar ettiğini düşünüyorum

  2. bende geçenlerde ayyıldız destekledim ve sözlükte bi başlık açtım ve sonra boom başlık ve üyelik silinmiş 🙂 bu adamlar çıkıp sağda solda özgürlükten bahsedip ahkam keserler ama henüz beyinleri bu konuyu tam algılayamamış. insanları sözlükte bile özgür bırakmıyorlar ama kalkıp özgürlük için ayyıldıza ve devlet kurumlarının sitelerine saldırmaya kalkıyorlar. “kudurmuş köpek gibi” “.. inci sözlük kendini bitirmek üzere hem de bi halttan anlamayan aptal bir yönetim yüzünden…” konusunda sana katılıyorum. 3-5 kendini bilmez serseri yüzünden sözlüğün o eski havası kalmadı. umarım ilerde bigün tepedeki ergenler ergenlikten çıktığı vakit sözlük yine eskisi gibi her şeyle dalga geçer ve bu şekilde gündeme gelmeyi başarır.

  3. ben o gün anladımki inci sözlük ve ona destek verenlerin ne bu vatan ile ne millet ile alakaları yok. yapmaya ugrastıkları iktidardaki AKP yi bir nevide olsa küçük düşürmek, aşagılamak, karalamaktı.(BECERMEDİLER..ÇÜNKÜ SALDIRDIKLARI SİTELER AKP’NİN DEĞİL DEVLETİN SİTELERİYDİ). sansure karsı DEVLET SİTELERİNE saldıran anonymouse destek verip bedavadan yere ahkam kestiler.. kendisini korumaktan aciz anonymous sadece bir kac saatliğine bir kac tane devlet sitesinin girişlerini yavaslattı..ama neredeyse butun yoneticilerin ip adreslerini kaptırdılar Ayyıldız Tim’e ve bu konuda bir suru tutuklama oldu dunyada ve Turkiyede…ama inci sözlük acık hedef artık buyuk bir kesim için….işi olmayan , canı sıkılan herkes inci sozlugun acıgını arıyor emin olsunlar… sadece girişleri yavaslatmak, durdurmak değil, İNDEX’in kralını basarlar yakında o cenabet siteye….bu işin arkasındaki cehape de alacak nasibini inşallah, devlet sitelerine saldırsınlar diye topladıkları lamer surusu onlarıda kurtaramayacak…..Selametle Arkadaslar…..

  4. liseli p*çlerin takıldıgı bi ortam dikkate almamak lazım beyinleri daha gelişmemiş bazı zavallılar boşverin takmayın kafanıza

  5. Pingback: Anonim

  6. Ülkede yasalar mevcut ancak uygulayacak bilinç yok. Savcılar siber suç nedir bilmiyor. İnternetten haberi olmayanlar var. İnci kurucularını sorgulayan savcıları anlatıyorlar: siteye girmemiş, ne olduğunu bilmeyen insanlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir