Intel Öğrenci Programı Teknoloji ve Girişimcilik Kursu – Gaziantep Temmuz 2011

Trabzon Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyesi ve ev arkadaşım Muhammet Said Özüer aracılığıyla haberim olan Teknoloji Destekli Girişimcilik Projesi kapsamında 17-22 Temmuz 2011 Tarihleri arasında Gaziantepteydim. Bu proje kapsamında ben de diğer katılımcı arkadaşlar gibi eğitmen oldum ve Gaziantep şehrini birazcık da olsa gezip görme şansım oldu.

Eğitim hakkında kısa bir bilgi

Aldığımız eğitim Intel Öğrenci Programı Teknoloji ve Girişimcilik kursuna ait 40 saatlik eğitici eğitimini kapsıyordu.
Eğitmenlerimiz Tuba Gürsoy (Ktü Bilgisayar Mühendisliği 2005 mezunu) ve Levent Sağıroğlu hocalarımızdı. İkisi de birbirinden iyiydi ve en önemlisi ikisi de Trabzonluydu.
Eğitim İntel Öğrenci Programının amacı bilgi vermek değildi, Çoklu Zeka Kuramı ve Proje Tabanlı Öğrenme’nin harmanlandığı bir eğitim modeli ile bizlere nasıl eğitmen olacağımız uygulamalarla anlatıldı.
Eğtime destek veren kurumlar: Habitat için Gençlik Derneği, Intel Vakfı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Devlet Planlama Teşkilatı (kalkınma bakanlığı olacak yakında).

Gaziantep, Gaziantepspor ve Gaziantep Halkı

Gaziantep coğrafyasına pek alışık olmadığım bir şehir olmasına rağmen gayet güzeldi, bazen kendimi Trabzon’da zannedip “sahile giden yol mu” diye sorduğum Antepli oldu (kusuruma bakmasın). Coğrafyası gereği çok sıcak bir ilimiz lakin Trabzondaki gibi nem olmayışı sıcağın hissedilmesini ve terlemeyi engelleyen bir faktördü. Gezilip görülecek birçok yeri olmasına rağmen vaktimiz olmadığından yeterince gezemedik malesef.
Gaziantepspor’a gelince “Gençlik 27” taraftar grubuna sahip ve bu taraftar grubu maraton tribününden izlediğim Dinamo Minsk maçının 90 dakikası boyunca hiç susmadan takımlarını desteklediler. Hem Gaziantepspor’un hem de Gençlik 27’nin trübün şovuna hayran kaldım, umarım ligde şampiyonluğa oynarlar.
Gaziantep Halkına gelince oldukça samimi ve misafirperverdiler. Diğer ev arkadaşımın (Mehmet Ali Samlı) ailesine bir akşam yemeğine gittim. Beni gayet iyi karşıladılar ve çok misafirperverdiler. Tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.
Üzerimde Bordo Mavi Çubuklu Formam ve omzumda Gaziantepspor atkımla bilet almaya giderken Gaziantepsporlular şaşkın gözlerle bakınca “Trabzondan Antepi desteklemeye geldim” dediğimde “hoşgeldin eyvallah sağolasın” dediler. Arkadaşlarım tepkiyle karşılacağımı düşünüyordu, lakin ben tam tersini düşündüğüm için o şekilde maça gittim, ve çok memnun kaldım. Tüm Gaziantepsporlulara tekrar teşekkürlerimi iletiyorum.

Vee Eğitmen Arkadaşlar

10 farklı ilden eğitmen arkadaşlarla tanıştım, her birinin adını tek tek hatırlayamıyorum ama hepsi birbirinden iyiydi. Yeni arkadaşlarımdan gayet memnunum, ve iyi ki de bu eğitime gitmişim diyorum.

Bizlerin Eğitim Verme Tarihlerimiz

Bizler Teknoloji ve Girişimcilik Eğitmenleri olarak Eylül ayında 14-30 yaş arası gençlere bu konuda eğitmenlik yapacağız. Henüz eğitimin nasıl uygulanacağı belli değil ancak 4 haftasonu ve 2’şer oturumdan oluşacak büyük ihtimalle. Habitat için Gençlik derneğinden Sait arkadaşımız bizleri bu konuda bilgilendirdiği zaman kurs ile ilgili duyuruları yapacağız.

2 comments on “Intel Öğrenci Programı Teknoloji ve Girişimcilik Kursu – Gaziantep Temmuz 2011

  1. Hem Gaziantepli olarak, hemde Gaziantepsporlu olarak teşekkür ediyorum. Ayrıca afiyet olsun kardeşim yine bekleriz misafirliğe ailemde seni sevmişler. Bu arada ben Antep’te olmayınca gezemezsin tabi, tekrar bekliyorum seni ona göre :).

  2. Pingback: Ezik Fenerbahçe’lilerden Ezik Ezik Mesajlar | Hasan Hüseyin ÇAKIR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir