Leeds’in Peygamber Tavuğu

Bugün yani 21 Aralık, Maya medeniyeti tarafından “dünyanın sonu” olacak diye bir öngörü atılmış ortaya. Ancak yaşayıp gördük ki bugün dünyanın sonu değilmiş. Biraz derinine araştırma yaptığınızda Maya’ların öngörüsü gibi sahte çıkan başka kıyamet alametleri de varmış. Leeds’in Peygamber Tavuğu konusuna geçmeden önce biraz ön bilgi vermek istiyorum.

Hem İslamiyet hem de Hristiyanlık dinlerinde kıyamet alametlerinin en büyüğü olarak bir Mesih’in dünyaya inmesi olarak geçiyor. Hristiyanlık dininde bu olay İsa’nın dönüşü ya da İsa’nın ikinci gelişi olarak adlandırılıyor. İslam dünyasında ise bir yalancı peygamber’in kıyamet kopmadan önce dünyaya ineceğine inanılıyor. Bazı İslam alimlerine göre Mesih ya da Mehdi’nin İsa peygamber olduğu söyleniyor. Sonuç olarak dünyada en yaygın olan bu 2 dine göre kıyametten önce bir Mesih’in kıyamet alameti olarak dünyaya geleceği biliniyor.

leedsin-peygamber-tavugu
Bu kadar ön bilgiden sonra Leeds’in Peygamber Tavuğu mevzusuna dönelim. 1806 Yılında İngiltere’nin Leeds kentinde bir tavuk her birinde “Christ is coming” (Türkçesi: İsa geliyor) yazan yumurtalar yumurtlamaya başlamış. Eninde sonunda olayın bir kandırmaca olduğu ortaya çıkmış. Bu oyunu yapan kişi yumurtaları asitle kazıyarak bu cümleleri tek tek yazıyormuş. Ardından tavuğun içine tekrar yerleştiriyormuş. (Ulan tavuğa yaşattığın acıları hiç düşünmedin mi putperest pez…enk demek geliyor içimden ama neyse demeyeceğim.)

Peki esas kıyamet ne zaman yaşanacak?
Bu konuya 2 farklı açıdan yaklaşmak gerekir. Birincisi dinlere göre kıyamet kavramı daha çok dogmatik verilere dayandırılmaktadır ve bazı kıyamet alametleri gerçekleştiğinde insanoğlu kıyametin geldiğini anlayacak. İkincisi ise Bilimsel olarak kanıtlanan ve bana göre gerçek kıyamet olarak adlandırabileceğim konudur. Yani Dünyamızın içinde bulunduğu Güneş Sisteminin merkezinde bulunan “Güneş”in bir süpernova’ya dönüştükten sonra patlayıp Kara Deliğe dönüşmesinden sonra etrafında bulunan gezegenleri, uyduları içine çekmesiyle başlayacak. Neyse ki bu ikinci seçeneğe daha 900 Milyon yıl (yaklaşık olarak) daha var.

Sonuç olarak Şirince‘ye gidip kıyameti bekleyenlere selam eder, bu yazıyı yayınlanmak üzere 21.12.2012 Tarihine ve 21:12 saatine ayarlar giderim 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir