Maçın Yıldızı: Cüneyt Çakır

Bu akşam Cüneyt Çakır Fenerbahçe adına sahada çok iyi işler yaptı. Gökhan Gönül’ün 2. sarı kartını vermedi. Aykut Akgün’e verdiği 2. sarı kart öncesindeki Fenerlilerin yaptığı faulü görmedi. Kısacası Fenerbahçe’nin kazanabilmesi için yerde yatan zaman çalan fenerli topçulardan daha çok çaba sarfetti. Elinden gelse bizim kaleye şut çekip gol atacaktı işin doğrusu…

Ama fener’e yenildiğimize üzülmüyorum. Türkiye Futbol Fenerasyonu istese de istemese de şike şike fenev’i bankasyaya yollayacak o yüzden bu maçı hükmen 3-0 kazandık zaten.

Benim üzüldüğüm nokta bu kadar kişi şike’den dolayı hapis yatarken bu hakemlerin hala eyyamcılık yapabilmesi nasıl oluyor da mümkün oluyor? Gerçi adı üstünde FENERASYON! İstedikleri kadar bi taraflarını yırtsınlar şike şike fenev kümeye dü-şe-cek!

Gelelim maçın asıl kahramanlarına

Tolga Zengin: cüneyt çakır ve saz arkadaşlarına gol haricinde kalesinde geçit vermedi, Teşekkürler yüreği Zengin insan!

Giray Kaçar: cüneyt çakır ve saz arkadaşlarının ataklarına vücudunu siper edercesine kalemizi savundu, Teşekkürler Türkiye’nin En iyi Stoper’i!

Halil Altıntop: Yeri geldi sağ bek oynadı yeri geldi hücumda takıma katkı sağladı, çok çalıştı didindi ama gol atamadı veya attıramadı. Ama bizim için önemli olan gol değil güzel oyundur. Teşekkürler Halil!

Aykut Akgün: cüneyt çakır’ın saz arkadaşlarına desteği icabı kırmızı kartın kurbanı oldu. O dakikaya kadar Zokora’nın görevini hakkıyla yerine getirdi. Teşekkürler Aykut!

Gel gelelim geri kalanlara

Gökhan Gönül: Aykut’un yaptığı harekette faul olmadığını kendisinin atladığını hakeme söylemesi bir nevi vicdanını rahatlatma çabasıydı, çünkü Marek Cech’e attığı tekme ona çoktan 2. sarı karttan kırmızıyı getirmeliydi. Takım arkadaşı Cüneyt Çakır’a teşekkür etmeli.

Mehmet Topuz: Gökhan gönül’ün vicdan rahatlatma çabalarına engel olarak cüneyt çakır için işin zorlaşmasını engelleyen önemli bir faktör oldu.

Her neyse, puan kaybı yaşamadan bir “Antrenman Maçı” (bu kelime grubunun telif hakkı Yalçın’a aittir) daha yaptık. Önümüzdeki maçlara bakıyoruz artık…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir