Sayın Erdoğan Trabzon’a Geldi Ama…

Bugün Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Trabzon’umuza teşrif ettiler. Elbette teşrif edebilirler en doğal haklarıdır bu (seçimden seçime olsa da napalım kaderimiz buymuş). Benimse bu konuda aklıma takılan birkaç konu var ve bunları sizlerle paylaşmak istiyorum.

Sayın Erdoğan Trabzon’da mitingini Belediye Binasının önünde yaptı ve Trabzonda trafik resmen felç oldu. Valilikte işim olduğu için miting alanının yakınlarından geçmek zorunda kaldım. Hangi yoldan valiliğe geçmek istesem önüme barikatlar çıktı ve polis ağabeylerimiz buradan geçemezsin dediler. Dolmuş güzergahı olan yollar da kapalı olduğu için onlarca dakika yol yürümek zorunda kaldım. Ben genç olduğum için bunları problem etmiyor olabilirim ancak peki ya yaşlı olan dedelerimiz ninelerimiz ne yapsın? Avni Aker stadının arkasındaki durakta yaşlı teyzemiz meydan’a gidebilmek için onlarca dakika bekledi, ben yanından geçerken bana neden dolmuş gelmiyor diye sordu. Ben de Başbakan geldi teyze yolları kapattılar burdan dolmuş bulamazsın dedim. Ardından 24 şubat sağlık ocağına geçtim. Sağlık raporu almam gerekiyordu ancak Hükümetimiz sağolsun raporumuzu sadece aile hekimimizden alabiliyormuşuz. O yüzden ben merkezden 35 km uzakta olan ilçeme gitmek zorundaymışım! Acil bir durum olsa aile hekimimi arayacağım ben ilçe ilçe? Her neyse valiliğe geçtim sabıka kaydı ve ikametgah aldım. Ardından maraş caddesi boyunca meydana yürümek zorunda kaldım. Belediye binası önünde polis ağabeylerimiz yolu kesmişlerdi ve dolmuş çalışmıyordu, neymiş efendim Sayın Erdoğan miting yapacakmış. Sahile kadar tekrar yürümek zorunda kaldım. Hadi ben neyse de yaşlı amcalar da benimle beraber sahile kadar yürümek zorunda kaldı.

Neyse, işlerimi halledip eve geldiğimde internette dolaşırken bir videoyla karşılaştım. Üzerinde Trabzonspor forması olan yüzlerce kişi uzun sokak’ta Sayın Erdoğan aleyhine sloganlar atarak yürüyordu. Sebebini araştırdığımda “Trabzonspor Formalıların Miting Alanına Alınmadığı”nı öğrendim.

Sayın Erdoğan’ın bu tutumu Trabzonspor’a yapılan haksızlıkların farkında olduğunu, bu haksızlıkları kabullendiğini ancak Trabzonspor taraftarlarının kendisine karşı mitinginde slogan atabileceği endişesi duyduğunu gösterir.

Bir Trabzonlu olarak, Trabzonsporlu renktaşlarıma yapılan bu hareketi esefle kınıyorum. Yapılan bu hareket resmen “Ananı da al git” sözünün bir değişiği yani “Formanı da al git”tir.

Sayın Erdoğan hala fenerbahçeye yapılan taraflı tutumunu korumaktadır ve fenerbahçenin şampiyon olması için elinden geleni yapmıştır ancak kendisini savunamamaktadır.

Sayın Erdoğan Trabzon’a “Trafiği felç etmek”, “Yaşlılarımıza eziyet etmek”, “Renktaşlarımıza hakaret etmek” için mi geldiniz?

Categorized: Siyaset

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir