Şerefiyle Sahaya Çıkan 82 Puan Alan Takımımızı Alnından Öpüyorum!

Zordur Trabzonsporlu olmak. Trabzonsporu olmak Kurtuluş savaşını yapan Muzaffer ordumuzun 7 düvele karşı verdiği savaşın kahramanlarından birisi olmaya benzer. Atalarımız ŞEREFİYLE bulgarlara yunanlılara ermenilere italyanlara fransızlara karşı Anadolumuzu savunmuş ve zafere muvaffak olmuştur. Atalarının kanla kılıçla kazandığı bu toprakları canları pahasına savunmuşlardır.

İşte ben de Trabzonsporumuzu, Trabzonsporlu oyuncularımızı atalarımıza benzetiyorum. Nasıl ki atalarımız topla tüfekle bu vatanı savunmuşsa oyuncularımız da şampiyon olabilmek uğruna canları pahasına ter dökmüşlerdir. Kafasına yiyeceği tekmeye inatla defansta ayakla vurulacak olan topa kafa atan Şerefli defans oyuncularımız var bizim, Burnu kırılsa dahi maça oynamaya devam eden Şerefli oyuncularımız var bizim, Beyin sarsıntısı geçirse dahi bir hafta sürmeden toparlanıp sahaya çıkıp takımımızı galibiyete taşıyan futbolcularımız var bizim.

Trabzonsporumuz sahaya çıktığında güzel futbolu ilke edinmiş, çirkeflik yapmadan sadece işini yapmıştır. İşini en layığıyla yerine getirmiştir. Lakin Şampiyon olamamıştır. Bizim için önemli olan o metal kupa değildir aslında. Trabzonspor’umuzun şerefiyle mücadele edip şerefiyle kazanmasıdır. Bugün biz o metal parçasını alamadıysak bilin ki bu lig “şerefsizlerin” elinde olduğundan dolayıdır. Biz Şerefimizle kazandığımız 82 puanla Şerefli 2.liği hazmedebiliyoruz. Acaba fenerliler şikeyle, hakem satın almayla, oyuncu satın almayla kazandığı bu metal parçasını hazmedebilecekler mi? Gerçi bu sorunun cevabı bellidir. 1996’da, 2004’te bu şekilde kazandıkları kupaları var onların! Onlar için metal kupanın ne şekilde kazanıldığı değil önemli olan, Önemli olan O metal kupayı almaları ve bi taraflarına ….. her neyse…

Oyna Trabzonsporum Dik Oyna!
Şampiyonlar Liginde yolun açık olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir