Sigaranın Pabucunu Dama Atan Ürün Elektronik Sigara

elektronik-sigaraSigarayı bırakın sağlıklı bir hayata adım atın. Her yıl binlerce insan Sigara yüzünden ya hayatını kaybediyor ya da çeşitli hastalıklar ile boğuşmak zorunda kalıyor. Şimdi size sayfalar dolusu Sigara ve Zararları noktasında dil dökmek isterdim ama zaten bunu hepimiz biliyoruz. O sebeple de direkt olarak Sigara Sorununu kökten çözecek bir ürüne geçmek istiyorum. Elektronik Sigara adı verilen ürün yıllardır hem Türkiye hem de Dünya ülkeleri tarafından kullanılan bir üründür. Tamamen alışkanlıklar sebebiyle Sigara kullanımına devam edenler için önerilen bu ürün elektronik bir üründür ve tütün ürünleri ile kıyaslanamayacak kadar zararsızdır. E Sigara sistemi özellikle Dudak Tiryakisi ve Nikotin Bağımlılarını sigaradan kesinlikle uzak tutabilecek bir üründür. Hem kendi sağlığınızı hem çevrenizdeki sevdiklerinizin sağlıklarını korumak hem de maddi açıdan kişi üzerine büyük külfet yükleyen bu sigarayı bırakma zamanı geldi. Siz de eğer sigaradan muzdaribim ama bırakamıyorum diyorsanız o zaman ucuz elektronik sigara teknolojisini bir deneyin. Hem sağlığınızı hem çevrenizi hem de cebinizi koruyun. Size sanki sigara içiyormuş gibi psikolojik bir rahatlama veren bu ürünlere kolaylıkla ulaşabilir ve kullanabilirsiniz.


06.01.2014 tarihli 00:57 saatli ekleme 🙂
“Kendisini doktor zanneden” bir kişi sitemi kapattırdığını iddaa etmiş 😀
Cevap verelim kendisine: “Sakin ol şampiyon, host’un parasını bir kaç gün geciktirdik diye siteyi mi kapattırmış oluyorsun.” 🙂

Twitter hesabından yayınladığı bu ekran görüntüsünün ekran görüntüsünü de ekleyelim de tam olsun…
mehmet-gunata

Categorized: Reklam

9 comments on “Sigaranın Pabucunu Dama Atan Ürün Elektronik Sigara

 1. Yazılan blog yazılarını okuma kolaydır, yazmak kadar;ancak yazılan yazının ortaya çıkardığı sonucuna katlanmak zordur.Mesela bu yazınızda esigarayı gönül rahatlığıyla içebilirsiniz dercesine anlatmışsınız.Eğer güçlü verileriniz varsa esigaranın sağlığa zararlı olmadığı yönünde lütfen paylaşın.Eğer yoksa lütfen biraz daha sorumlu olalım…

  • Aslına bakarsan okumak kolaydır ancak “anlamak” zordur. Yazıyı kasıtlı olarak farklı taraflara çekmeye çalışıyorsun ancak çekmeye çalıştığın taraflarda bile saçmalıyorsun. Bu yazının kategorisine bakarsan reklam olduğunu görürsün. Yani bu yazı para karşılığı yazılmıştır. Ayrıca elektronik sigara denen bu ürün “herkes kullansın” denilmiyor, sigara kullananlar kullansın deniliyor. Başkalarını yargılamadan önce gidip araştırma yapıp öyle gel panpa 😉

 2. Yazıyı gayet iyi anladığımı düşünüyorum.Beni şu şekilde anlamış olabilirsiniz :”Zararlı bir ürünü neden sağlıklıymış gibi veya zararsız yönünde yazı yazıyorsun.”Bunu demek istemedim benim demek istediğim:Her ne olursa olsun ki bu reklam amaçlı da olabilir insan sağlığıyla oynayan ürünler veya ilaç türü yapılar blog yazısı yapılmamalı.Çünkü sonunda kocaman bir soru sizi bekler:İnsan sağlığını kaça sattınız pardon bu reklamdan ne kadar gelir elde ettiniz?
  Ayrıca”Ayrıca elektronik sigara denen bu ürün “herkes kullansın” denilmiyor, sigara kullananlar kullansın deniliyor. ” diyerek sigaradan daha az zararlı olduğunu söylediğinizi anlıyorum ki bu yanlış…Yani reklam aldatıcı.Eğer aldatıcı reklamı sitemde yayınlarım derseniz bi şey demiyorum…Yazıyı kasıtlı olarak başka yanlara çektiğim yok diyelim öyle bir düşüncem var….Amacım ne olacak yani ne amaçla böyle bir şey yapayım ki?

  • Reklamın hangi anlamda aldatıcı olduğunu düşünüyorsun? Sunabileceğin “somut” veriler varsa paylaşır mısın?

 3. http://forumyapi.blogcu.com/elektronik-sigaranin-zararlari-nelerdir-bilgi/10899483
  http://www.chip.com.tr/haber/korkunc-e-sigara-gercegi_18216.html
  http://healthonline.blogcu.com/elektronik-sigara-sagliga-zararli-mi/6805954
  http://www.zaman.com.tr/gundem_elektronik-sigara-normali-kadar-zararli_632310.html
  http://www.haberturk.com/saglik/haber/825170-elektronik-sigara-o-kadar-da-masum-degil
  http://www.haberturk.com/saglik/haber/838508-elektronik-sigaralarda-buyuk-tehlike

  Binlerce kaynak daha var ve en önemlisi:Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:
  ‘Nikotin içeren elektronik sigara ve kartuşların, alım yolu ve dozu dikkate alındığında, yüksek dozda nikotin alınma, dolayısıyla bağımlılık yapma riskinin fazla ve sigarayı bıraktırıcı çalışmaları engelleyici olması nedeniyle Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Beşeri Tıbbi Ürünler Ruhsatlandırma Danışma Komisyonunca yasaklanmasına karar verilmiştir.’
  Yani sizin burada bu reklamı yayınlamanız dahi yasak…

  • Söz konusu linklerde sigara’dan daha rahatsız olduğu yazıyor ve ‘düzgün kullanılması’ gerektiği vurgulanıyor. Yanlış kullanımlardan kişiler sorumludur. Eğer bir sorununuz varsa resmi merciilere iletin.

  • Uzun yıllardan sonra ilk defa sigaranın yerini almış bir ürün icat edilmiş. Bu ürünü kullanan insanların bu üründen memnuniyetleri ve sigaradan kaynaklı şikayetlerinin ortadan kalkmasına vesile olduğu hususunda yazdığı binlerce yazıya inanmıyorsun da gelip asıl satılmış medyanın satılmış uzmanlarının hiç bir bilimsel verileri olmadan bu haberleri yayarak elektronik sigarayı kötülemesine ve bu vesile ile de bu ülkede yasaklatılmasına inanıp kaynak diye gösteriyorsun. Ben elektronik sigaranın zararından değil asıl senin zihniyetinden ve kapasitenden şüphe ederim. Burada asıl şüphelenilmesi ve araştırılması gereken senin gibi beyinsizlerin bu ülkeye vereceği zararlarının araştırılmasıdır.

   • Merhaba Yavuz bey; yorumunuzu geç fark ettiğim için biraz geç cevaplıyorum. Kusura bakmayın.
    Bir ürünün icat edildiğini söylüyorsunuz ama ürünün ne gibi zararlar taşıdığına dair ufak da olsa hiç bir fikir sahibi olmadığınızı düşünüyorum. Düşündüğüm bir şey daha var ki o da yorumlarınızda ahlaki olmayan içerikler kullanarak batmaktan kurtulmaya çalışıyor olmanız. Beyinsiz dediğiniz kesimin bizzat kurucularındasınız. Ben eğitimimi sağlık üzerine yönlendirirken; sizler gibi insanlar, daha fazla nasıl mağdur olabilir bu halk diye düşünüyor olsanız gerek..
    E sigaranın zararlı bir şey olduğunu dosyalar halinde referansları ile birlikte size gönderebilirim . Gönderebilirim ama bu olaydan sonra yüzünüz tutabilecek mi e sigara konusunda konuşmaya? Evet yüzü olmayanlar için bu cümlem gereksizdi. Ülke benim gibilerin sağlık alanında geliştirmeye adayan ve her defasında sağlık için diyenler yüzünden değil; sizin gibi başkalarını beyinsiz gibi gören ama kendisinden asla şüphesi olmayan nöronsuz kimselerdir. Medyanın satılmış olduğunun farkındasınız da düşüncelerinin pazar amaçlı kolonize edildiğinin farkında değilsiniz.
    Benim amacım insanların sigara içmesini ve bu tür oyunlara gelmemesini sağlamak. Fark ettiyseniz bu grubun dışında kaldınız. Neden acaba bu grup dışında kaldınız? E sigarayı savundunuz diye mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir