Spor’da Şiddet Yasası’nı Hafifletenlere!

AKP’ye gereken cevabı 2011’de genel seçimlerde sandığa Bordo Mavi formamla giderek vermiştim. Ve o gün oyumu MHP’den yana kullanmıştım çünkü MHP’yi “Haklının yanında olan” bir parti olarak bildiyordum. Ama bugün görülüyor ki MHP şikecilere verilecek olan cezaların hafifletilmesi için “Spor’da Şiddet Yasası” nı değiştirmek için oy kullanıyor. Bu durum benim gözümde MHP’nin Dik ve Onurlu duruşunu yerle bir eden durumdur. Bu yüzden önümüzdeki seçimlerde Ne MHP, ne CHP ne de AKP benden oy alabilecektir.

Ben oy verdiğim partiye uyarı mesajımı resmi internet sitesi üzerinden gönderdim. Gönderdiğim mesaj şöyledir:

Bir Trabzonlu olarak 2011 genel seçimlerinde Bordo Mavi formamla sandığa gidip partinize destek vermiş bir vatandaşım. Seçimde Bordo Mavi forma giyme sebebim o zaman mecliste Trabzonlu, Trabzonsporlu, Trabzonspor’da Şampiyonluk yaşamış bir Bakan olmasına rağmen Trabzonspor’umuzun hakkını koruyamamasıdır. Bu konuda sizin partinizin Trabzonspor gibi Dik Oyna’dığını düşünüyordum, o yüzden partinize destek vermiştim. Ama şikecilerle ilgili yapılan yasa değişiklliğine verdiğiniz destek MHP’nin gözümdeki Dik Duruş’unu zedelemiştir. Çünkü MHP haklı ama hakkı yenilenlerin yanında değil güçlü ve paralının yanında olmuştur. Bu yaptığınız 2011’de Bordo Mavi formalarıyla MHP’ye destek veren binlerce kişiye ihanettir. Ama siz de diğerleri gibi bir “siyasi” partisiniz, oy kaygısı sebebiyle haklının yanında olmak yerine güçlünün parası olanın yanında olmayı tercih ettiniz ve bizlere gerçek yüzünüzü göstermiş oldunuz. Bu ülkede elbet yeni seçimler olacaktır, o seçimlerde ben ve benim gibi düşünenler yine Bordo Mavi formalarıyla sandık başına gidecektir, ama bir farkla “şikeye destek veren partilere gereken cevabı vermek amacıyla”.
Son olarak: En nefret ettiğim kişiler (BDPliler) bile bu yasaya destek vermemişken siz nasıl oldu da bu gaflete düşebildiniz? Demekki sizin için de herşey köprüyü geçene kadarmış…

Bu yasa değişikliğine oy vermeyen BDP’ye ağızlarıyla kuş tutsa dahi destek vermeyeceğimi de belirtmek isterim.

Bir Teşekkür:
2009 yılında Trabzondaki yerel seçimlerde belediye başkanımız ve adayımız (Şu anda CHP Trabzon Milletvekili) Volkan Abi‘ye teşekkürlerimi iletiyorum. 2009’da “Türkiye’de Bordo Mavi, Trabzon’da Volkan Abi” sloganıyla kendisi için oy toplamış birisi olarak bugün Mecliste yaptığı konuşmasında “Partim yasa değişikliğine evet diyecek olmasına rağmen ben Ret oyu vereceğim” diyerek kendisine verdiğimiz desteğe layık olduğunu göstermiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir