TNT Kanalı da Türkiye’ye Ayak Uydurmuş

Türkiye’de “Lost” rüzgarları ilk esmeye başladığı zamanlar Lost dizisini Türkiye’ye Türkçe dublajlı olarak getiren ve birbirinden kaliteli diziler (House MD, Supernatural) yayınlayan TNT kanalı Türkiye’ye ayak uydurmuş. Doğan yayın grubu tarafından Türkiye’ye kazandırılan ve gayet kaliteli yayın yapan bu kanal kendi kitlesi olmasına karşın Türkiye Gündüz kuşağı pazarına atılmış.

Şahsen bu atılımı doğru bulmadım. Gündüz kuşağındaki kadın programlarından, evlendirme programlarından kaçıp TNT’de diziler izlerdim eskiden. Ancak şimdi TNT kanalı Petek Dinçöz, Dest-i İzdivaç, Dedikodu gibi programlar yayınlamaya başlamış. Geçen sabah kanalları gezerken Dest-i izdivaç’a rastlayınca kanalın gerçekten TNT olup olmadığını merak ettim. Gerçekten TNT imiş.

tnt kanalı logosuDoğan yayın grubu CNBC-e ile yarışan bir kanal ortaya çıkarmışken niçin böyle bir hamleyle Türkiye’de gündüz kuşağına adım attığını merak ediyorum cidden. Halbuki elinde Kanal D, Star TV gibi gündüz kuşağını elinde tutan kanalları varken.

Sözün özü, eskiden kaliteli dizileri izlediğim TNT kanalı (hala yayınlıyor olsa bile) benim için bitmiştir.

One comment on “TNT Kanalı da Türkiye’ye Ayak Uydurmuş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir