Trabzonspor Haberleri Yayınlayan Siteler…

Az önce denk geldiğim bir olayı aktarayım sizlere. Bir tarafta en çok okunan(?) Trabzonspor Haber sitesi haberts.com diğer tarafta ise zaguda.net adlı yeni açılmış bir site var. Haberts.com un yaptığı habere göre Zaguda.net sitesi Twitter’da Özkan Sümer adına profil açıp bu profili büyüttükten sonra kendi çıkarları için kullanmışlar. Bunu bir rant kaygısı olarak görmek gayet normaldir, skandal olabilir mi derseniz eh işte fake hesaplar skandalı denilebilir. İlgili haber linki: tıklayın.

Peki ya haberts.com kendisine hiç bakıyor mu? Bu tarz dalavereleri kendilerinin de yaptığını biz bilmiyor muyuz sanki? Hani bilmeyenimiz varsa şimdi öğrenebilirler: Facebook’ta İbrahima Yattara isimli sayfanın 129.000 takipçisi var ve bu sayfa tamamen haberts.com haberlerini reklamlarını yayınlamak, arada bir de yattara ile ilgili resim vs paylaşmak için kurulduğu aşikar. İlgili sayfa linki: tıklayın.

Eğer 4-5 bin takipçili bir hesabı kullanmak skandal ise 129.000 takipçili bir hesabı kullanmak daha büyük skandal değil midir haberts.com yöneticileri?

Siz kimi kandırmaya çalışıyorsunuz, sağa sola laf atıp böyle saçma sapan haberler yaparak?

Not: ne haberts.com ile ne de zaguda.net adresleri ile hiçbir bağlantım yoktur. Böyle iki yüzlü bir haberi görüp sinirlendiğim için bu yazıyı yazma gereği duydum. Trabzonspor’u, Trabzonspor Efsanelerini kullanıp kimsenin bu şekilde rant sağlaması kabul edilebilir bir şey değildir. İki haber sitesinin yaptığı da yanlıştır!

haberts.com sitesi suçunu kabul etti:

One comment on “Trabzonspor Haberleri Yayınlayan Siteler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir