Trabzonspor Şampiyondur!

İlk defa bu kadar ağır konuşacağım belki de. İlk defa içimden geçenleri bu kadar sert bir dille dışa vuracağım. Bir Trabzonspor taraftarı olarak şampiyon olduğumuza inanıyorum. Şu ana kadar son haftalarda kaçırılmış 2 tane şampiyonluk hatırlıyorum. Bir tanesi hayal meyal olsa da.

1996 yılında ilkokul 1. sınıfa giderken kaçırdığımız şampiyonluğa çok üzülmüştüm, hayal meyal de olsa hatırlıyorum.

2005 yılında Cem Papila şerefsizinin elleriyle şampiyonluğu Fener’e verirken aklı başında düşünebilen biriydim ve o zamanlar o adama ettiğim küfürlerle cehennemde yerimi garantilemiştim, ki o da Aziz Yıldırım’dan aldığı paraları dünyanın cennet köşelerinde harcamanın planlarını yaparken…

2010 yılında Bursaspor şampiyon olduktan sonra TRT 1’de Erdoğan Arıkan’ın açıklamaları hala aklımda. “Yıllar sonra Anadolu’dan bir şampiyon daha çıktı ve Türk futbolunun üzerindeki şike iddaaları artık son bulmuştur. Türk futbolu artık tertemizdir.” gibilerinden birşeyler söylemişti. Bu sezon kendisi TRT’deki işinden ayrıldı (bu konu ayrıyetten irdelenmeli).

Devre arasında 9 puan farkla girmiştik, herşey çok güzel gidiyordu ki, Fenerli başkandan tutun da gazetecilerine, teknik direktöründen tutun da top toplayıcısına kadar tüm fenerliler her türlü “şerefsiz” yola başvurarak puan tablosunda Trabzonspor’u yakaladılar.

9 Puan farkın kapanmasında bizim de hatalarımız vardı elbet. Ancak oynanan maçlar aykut kocaman’ın deyimiyle “irdelenirse” Trabzonspor’un şu anda 20 puan farkla açık ara haftalar öncesinden şampiyonluğumuzu ilan etmiş olurduk…

Aziz yıldırım paralarını hakem almaya satın alırken Trabzonsporlu futbolcular sahaya çıkıp başı dik alnı açık futbolunu oynadıkça şampiyon Trabzonspor’dur benim için!

Şerefsiz şampiyonluklar yaşayarak göğüslerine taktıkları yıldızlardan arınıp çıksınlar Şerefli Trabzonspor’umun karşısına!

Bu arada Trabzonspor 3 – İBB 1
Goller: Brozek, Burak Yılmaz, Jaja.
Yolun açık olsun “Kara İnci Yattara” seni hiç unutmayacağız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir