Trabzonspor’un Yeri Avni Aker Stadıdır, İstanbul Değil!

Bu yazımı her maç sonrası orda burda Avni Aker’deki taraftara ithaf ediyorum!

Öncelikli olarak bu takımın doğduğu yer Trabzon’dur ve Trabzonda kalmaya devam edecektir! Taraftarın takıma yeterince destek olmadığı doğrudur lakin bunda suçlu olan sadece taraftar mıdır? Önemli olan bu sorunun cevabıdır.

Taraftarlar özellikle maratonda oturan “çekirdekçi tayfa” neden takımı desteklemiyor? sorusuna bir cevap vereyim.
– Bundan birkaç yıl önce hatırlarsınız Maraton’un üstü “direksiz çatı” yapılacağı sebebiyle açılmıştı. Lakin Akyazı projesi başladı diye bu yıkılan çatının yerine yeni çatı yapılmadı. Üstü açık olan bir tribünden yapılan tezahüratların televizyona yansımaması gayet normaldir.

Maratondaki taraftar gruplarına ne oldu? sorusu ise en önemli sorulardan biridir. Cevabı da şöyledir: Sağolsun yönetimimiz maraton tribününü ateşleyen tek taraftar grubu olan Vira’yı yol kale arkasına attı. Maraton’da bir itici güç kalmadı! Maratonda bir itici güç olmazsa “çekirdekçi tayfa” çekirdek öğütmeye devam eder tabi! Suçu taraftara atacağınıza oturan yönetimimize bu tarz rotasyonları niçin yaptığını sorun! Ya da onların size veremeyeceği cevabı ben vereyim:

Bilet gelirlerini artırabilmek için ucuz olan kale arkalarınının tamamını kombineye çevirip kale arkası bilet satışını ortadan kaldırdı yönetimimiz. Bu sayede 15 TL’lik kale arkası biletler yerine en ucuz bilet maraton’dan 50 TL oldu. Varın matematiksel hesabını siz kendiniz yapın!

Ayrıca takımımızı ateşleyen 61. dakika şovumuzu elimizden alanların da kim olduğunu anlamışsınızdır sanırım.

Ha bir de takımın istanbula taşındığını düşünelim hadi:
– Siz olimpiyat stadını en az 20.000 kişi doldurabilecek misiniz her maç?
– Her maç durmadan 90 dakika bağırabilecek taraftar grubunuz var mı sizi ateşleyen?
– Hadi 3 maça gittiniz olimpiyat stadına, peki 4. maça gitmek isteyecek misiniz? O kadar trafik, yol eksikliği vsyi düşündünüz mü?

Siz bana bu soruların cevabını adam akıllı verin, Her maç en az 20 bini geçtim 10 bin garanti seyirci sözü verin (ama sözünüzü tutun), Her maç o stada gidin sonraki sezon Avni Aker’den kombine alacağım parayla size ordaki stattan bir kombineyi ben alacağım!

Maçları televizyonlardan izleyip, kçını kaldırıp da bir kere bile Avni Aker’e gelmeyen o tembel İstanbuldaki Taraftarımıza sesleniyorum, madem her maç Olimpiyat stadına gidebilirsiniz oraya, bir maç kalkın Trabzona gelin.

Demem o ki, siz daha kıçınızı kaldırıp bir maç için bile Trabzon’a gelmezken bilgisayar başından Trabzon’daki taraftara laf çarpıtmaya çalışmanız ayıptır! Trabzonspor’un evi Avni Aker’dir, bunu da değiştirmeye kimsenin gücü yetmez!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir